Kiev
|

Petition

|
0 signatures
|
Deadline: 21 September 2017

Закликаємо долучитися до обговорення медичної реформи в Україні та прийняти Закон ""Про Державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів"!

Закликаємо долучитися до обговорення медичної реформи в Україні та прийняти Закон ""Про Державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів"!

Про що цей закон?

Три головні принципові зміни в усій системі охорони здоров'я:

– платити не за те, що ви в лікарні – а за те, що вас лікують, тобто за конкретні медичні послуги, надані конкретній людині;

– фіксується однаковий для всіх громадян обсяг медичних послуг, які фінансово покриває держава;

– переходимо на міжнародні протоколи лікування та діагностики, щоб усі могли проконтролювати, що ці послуги надані якісно.

Пакет реформ створюється Національною службою здоров’я.

Закон гарантує:

- 15 вересня щороку публікуватиметься єдиний для всіх Державний гарантований пакет медичних послуг та лікарських засобів з детальним описом.

- У ньому буде невеликий "червоний список" – медичних послуг, які не покриватимуться взагалі. Це естетична хірургія, стоматологія (окрім дитячої профілактичної та екстреної) та інші окремі послуги, які не загрожують життю та здоров’ю.

- на 100% покриваються послуги найбільшого "зеленого списку" – невідкладна допомога, лікування до 80% найпоширеніших звернень (первинна допомога) та паліативна допомога (для тих, хто йде з життя і має робити це гідно).

– із "синього списку" – закон гарантує часткове покриття.

За необхідності планової операції або при лікуванні високої вартості, будь-який громадянин отримає однаковий рівень захисту, незалежно від його матеріального стану.

Зараз є можливість розгорнути цю модель фінансування охорони здоров’я в Україні – а міжнародні донори готові допомогти з вкладеннями в інфраструктуру.

Але якщо до 16 травня не проголосують за закон про "Державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг та лікарських засобів" – то реформу відкладуть на 4-5 років.

Тому закликаємо Вас до національного обговорення з метою якісно покращити систему охорони здоров`я в Україні через прийняття даного Закону: www.moz.gov.ua/ua/portal/Pr...

Всі питання, пропозиції та інший конструктив відносно медичної реформи можна сміливо писати в коментарях, які будуть обов`язково передані в.о. міністра охорони здоров’я України Уляні Супрун.

Не залишайтеся байдужими, поширюйте повідомлення про можливість медичного реформування та залишайте Ваші ідеї для вдосконалення!